co to jest inteligentny dom
Dom

Co to jest inteligentny dom?

Zastanawialiście się, co to jest inteligentny dom? Już wyjaśniamy! Oznacza to wygodną konfigurację domu, w którym urządzenia i sprzęt mogą być automatycznie sterowane zdalnie z dowolnego miejsca połączonego z Internetem za pomocą telefonu komórkowego lub innego urządzenia sieciowego. Urządzenia w inteligentnym domu są połączone ze sobą za pośrednictwem Internetu, co pozwala użytkownikowi na zdalne sterowanie funkcjami takimi jak bezpieczeństwo dostępu do domu, temperatura, oświetlenie i kino domowe.

co to jest inteligentny dom

Jak działają inteligentne domy?

Urządzenia w inteligentnym domu są ze sobą połączone i można do nich uzyskać dostęp za pośrednictwem jednego centralnego punktu – smartfona, tabletu, laptopa lub konsoli do gier. Zamki do drzwi, telewizory, termostaty, monitory domowe, kamery, światła, a nawet urządzenia takie jak lodówka mogą być kontrolowane przez jeden system automatyki domowej. System jest zainstalowany na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu podłączonym do sieci, a użytkownik może tworzyć harmonogramy czasowe dla pewnych zmian, które mają wejść w życie.

co to jest inteligentny dom

Co to jest inteligentny dom i jak działa? Inteligentne urządzenia domowe pochodzą z umiejętności samouczenia się, dzięki czemu mogą nauczyć się harmonogramów właściciela domu i dokonać korekt w razie potrzeby. Inteligentne domy włączone z kontrolą oświetlenia pozwalają właścicielom domów zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i korzystać z oszczędności kosztów związanych z energią. Niektóre systemy automatyki domowej ostrzegają właściciela domu, jeśli w domu zostanie wykryty jakikolwiek ruch podczas jego nieobecności, podczas gdy inne mogą wezwać władze – policję lub straż pożarną – w przypadku sytuacji zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *