oprawy
Oświetlenie

Czym się różnią oprawy natynkowe a oprawy do wbudowania?

Oświetlenie to bardzo szeroki temat, o którym można by bardzo wiele mówić. Takim przykładem są oprawy natynkowe i wbudowane. Każdy z nas pewnie wie, o czym mowa, ale nigdy nie słyszał o tych nazwach. Dlatego teraz wszystko wyjaśnimy.

Oprawy do wbudowania

Oprawy do wbudowania, tak jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do wbudowania w ścianę. Jest to doskonały sposób, aby zamontować nasze oświetlenie w lekko inny sposób. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, dowiedzmy się, czy uda się nam je zamontować. Można je wbudować w sufit podwieszany, gipsowo-kartonowy czy tynkowy. Jest to bardzo ważne, ponieważ w innym przypadku, trzeba będzie obudowę jeszcze zabezpieczyć przeciwpożarowo.

Obecnie oprawa do wbudowania jest bardzo popularna. Dzięki niej możemy w interesujący sposób ozdobić nasze pomieszczenie i sprawić, że oświetlenie nie będzie nudne. Teraz jest bardzo dużo różnych interesujących obudów, które z pewnością każdemu się spodobają. Bardzo popularna jest oprawa halogenowa. Już od wielu lat jest to bardzo często używane oświetlenie w naszych domach, ale nadal warto wybrać je do wnętrza.

Oprawy do wbudowania dadzą nam klimatyczne światło, które odpowiednio oświeci nam przestrzeń, ale nie będzie za mocne. Z tego powodu warto zamontować halogeny w sypialni czy w łazience. Oczywiście w innych pomieszczeniach będą doskonale wyglądać. Warto jeszcze wspomnieć, że mają one wspaniałą funkcję, która pozwala na ich przekręcanie. Dzięki czemu światło może padać na wybrane przez nas miejsce. Sprawi to, że halogeny mogą być montowane nad biurkiem czy stołem. Jak więc widać, jest bardzo wiele zastosowań oprawy do wbudowania.

oprawa żarówki

Oprawy natynkowe

To drugi rodzaj oświetlenia, o którym również warto wspomnieć. Tak jak nazwa wskazuje, chodzi tutaj o oświetlenie, które jest montowane na ścianie. Czyli tutaj mowa o wszelkich rodzajach żyrandolów czy innych lamp sufitowych. Ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle popularny, co z pewnością zawdzięcza swojej funkcjonalności. Takie światło może rozjaśnić całe pomieszczenie i nie potrzebujemy do tego innych źródeł oświecenia. Kojarzy się, że oprawy natynkowe dają bardzo mocne światło.

To prawda, jednak warto dodać, że to od nas zależy, ile światła będą one emitować. Jeśli chcemy uzyskać bardziej klimatyczny efekt, wystarczy zakupić ciemniejsze żarówki. Żyrandole będą doskonałą dekoracją naszego domu. Wcześniejsza pozycja, czyli oprawy do wbudowania, zazwyczaj będą minimalistyczne, mniej widoczne. W tym przypadku lampa sufitowa będzie bardzo widoczna, więc może być ona głównym elementem naszego wystroju.

Obecnie oprawy natynkowe znajdziemy w wielu różnych modelach, w tych klasycznych również. To, co wybierzemy, zależy tylko od nas, ale warto podkreślić, że żyrandole powinny przestać nam się kojarzyć z babcinym wnętrzem. Obecnie są one bardzo popularne i znajdziemy je w wielu różnych kształtach i motywach, które doskonale będą wyglądać w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *