doświetlenie poddasza
Oświetlenie

Doświetlenie poddasza – jaki jest na to najlepszy sposób?

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem jasnych czy ciemnych pomieszczeń, trzeba mieć trochę światła  w domu. Zastanawiałeś się kiedykolwiek jaki jest najlepszy sposób na doświetlenie poddasza? Jeżeli tak, to przychodzimy z odpowiedzią na to, a także wiele innych pytań. Zapraszamy do lektury!

Okna dachowe jako sposób na doświetlenie poddasza

Nowoczesne domy, które aktualnie są budowane, posiadają duże skosy na poddaszu, dlatego można to dobrze wykorzystać, by wpuścić więcej światła do pomieszczenia. Jednym ze sposobów na doświetlenie poddasza, jest właśnie zamontowanie okien dachowych.

W zależności od rodzaju pomieszczenia, możesz ich zamontować więcej lub mniej – jeżeli na poddaszu masz salon, pracownię, biuro lub kuchnię, to warto mieć tam więcej światła, gdyż pozwoli to na komfortową pracę. Do sypialni natomiast, czy pokoju relaksu nie potrzebujesz go aż tyle, ponieważ zwykle spędza się w takich miejscach krótszą część dnia.

doświetlenie poddasza

Jak jeszcze wpuścić więcej światła do domu?

Nie tylko montaż okien dachowych to dobrym wybór. Kolejnym sposobem na doświetlenie poddasza jest zakup lamp z mocną, lub mniej mocną żarówką. Jeżeli zależy Ci na tym, by w pomieszczeniu było jaśniej, wybierz żarówki, które emitują światło białe lub niebieskie. Dla osób, które wolą przytulniejszy klimat, polecamy światło żółte, dzięki któremu pomieszczenie stanie się cieplejsze i przyjaźniejsze. Przytulnego klimatu nadadzą również kolorowe kulki, czyli tak zwane cotton balls.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *