dach płaski fotowoltaika
Dom

Fotowoltaika na płaskim dachu – czy warto?

Wraz z rosnącymi cenami za energię rośnie zainteresowanie społeczeństwa odnośnie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Konsumenci chcą w ten sposób choć trochę zabezpieczyć się przed drożejącym prądem. Jednym z rozwiązań jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Większość domów posiada dach skośny, co jest najpopularniejszym rozwiązaniem odnośnie montażu modułów, jednak co z fotowoltaiką na płaskim dachu? Czytaj dalej jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

fotowoltaika na dachu

Fotowoltaika na płaskim dachu – czy się opłaca?

Od razu odpowiadając na pytanie to tak, dodatkowo samo rozwiązanie cechuje się szeregiem korzyści, taki jak między innymi:
– Możliwość dostosowania nachylenia modułów, tak by przyjmowały jak najwięcej światła
– Łatwe ustawienie instalacji w odpowiednim kierunku
– Możliwość wykorzystania znacznie większej powierzchni dachu
Oczywiście należy mieć również na uwadzę, że fotowoltaika na płaskim dachu zawiera w sobie szereg wyzwań takich jak na przykład konieczność zapewniania odpowiedniej szczelności, oraz hydroizolacji dachu. Dodatkowo należy pamiętać, że dodatkowym kosztem będzie również instalacja odpowiedniej trwałość konstrukcji pod panele, oraz zabezpieczenie instalacji przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

dach płaski fotowoltaika

Postaw na ekspertów w dziedzinie odnawialnych źródeł!

Elektro Masters to działająca od 2013 roku firma specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych, oraz pompach ciepła. Firma realizuje niemalże wszystkie usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zaczynając od fotowoltaiki na dachu płaskim, na rozbudowanych farmach fotowoltaicznych kończąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *