funkia hosta firn line
Ogród

Funkia Hosta Hirn Line- informacje o roślinie 

Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodnictwa, zapewne spotkałeś się z niejedną odmianą popularnej Hosty. Zamienna nazwa tej rośliny to Funkia. Istnieje wiele gatunków tej rośliny, lecz dzisiaj skupimy się na odmianie o nazwie Funkia Hosta Hirn Line. Chcesz poznać jej szczegóły?

Funkia Hosta Hirn Line – co warto wiedzieć?

Funkia Hosta Hirn Line jest dość oryginalną odmianą Funkii. Szczególną uwagę należy poświęcić jej pięknej i rzadko spotykanej kolorystyce. Liście rośliny pokryte są zielonym odcieniem, wpadającym w kolor niebieski, natomiast jej brzegi zmieniają barwę w zależności od stopnia rozwoju. Na samym początku są one kremowo żółte, a z biegiem czasu przechodzą w jaśniejsze odcienie bieli. Brzegi są znacznie szersze od standardowych odmian tej rośliny. Hirn Line nie należy do wymagających gatunków. Wystarczy, że zapewnisz jej cieniste lub półcieniste stanowisko, ponieważ w takich warunkach roślina czuje się najlepiej. Odmiana osiąga wysokość od około 30 do 50 cm, a z fioletowymi kwiatami nawet do 70 cm. Jej kwiaty kwitną na przełomie lipca i sierpnia.

funkia hosta firn line

Wymagania względem sadzenia

Funkia Hosta Hirn Line jest rośliną, której warto zapewnić jej glebę wilgotną, kwaśną bądź obojętna, głęboko uprawioną lub piaszczysto-gliniastą. Do wyboru mamy wiele możliwości. Można posadzić ją również na balkonie lub tarasie. Warto pamiętać o tym, że roślina lepiej rozwija się w pobliżu zbiorników wodnych. Mogą być to sadzawki, oczka wodne, stawy lub jeziora. Nie musisz przejmować się nią podczas trwania zimy, ponieważ ta odmiana jest mrozoodporna. Roślina dobrze prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami. Jeśli planujesz rozmnażać ją przez  rozdzielenie okazów – najlepiej rób to wiosną. Wówczas zabezpiecz kłącza dodatkową warstwą podłoża na grubość około 4 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *