instalacja centralnego odkurzacza
Dom

Instalacja odkurzacza centralnego – jaka jest cena?

Instalacja odkurzacza centralnego bywa bardzo trudna. Najczęściej klienci decydują się na montaż przez specjalną firmę monterską. Jest to opcja najłatwiejsza, ale i również kosztowna. Osoby o mniejszym budżecie decydują się na montaż samodzielny. Co dzieje się w takim przypadku? Skąd wiadomo jak to zrobić na własną rękę?

instalacja odkurzacza centralnego

Instalacja odkurzacza centralnego samodzielna

Jeżeli nie posiadamy dużego budżetu, lub chcemy mieć pewność, że wszystko będzie tak jak tego chcemy, możemy spróbować sami zamontować odkurzacz. Co będziemy do tego potrzebowali? Przede wszystkim przydatna będzie szczegółowa instrukcja. Dzięki niej krok po kroku będzie wykonywać instalacje. W razie niepowodzenia lub trudności możemy zasięgnąć rady specjalistów. Pomogą oni nam nawet telefonicznie w odpowiedniej instalacji odkurzacza centralnego.

Jak to wygląda cenowo?

instalacja odkurzacza centralnego koszt

Jeżeli sami decydujemy się na montaż musimy liczyć się również z kosztami. Cena takiego montażu około 2800 ‑ 3000 zł. Wszystko zależy od tego jakiej wielkości jest nasz dom. W przypadku domu o większym metrażu, cena będzie wyższa. Natomiast jeżeli chcemy posłużyć się ekipą monterską – cena będzie znacznie wyższa. W zależności od metrażu domu, rejonu zamieszkania cena wynosi około 7000 zł. Niezależnie którą opcję wybierzemy, instalacja odkurzacza centralnego nie należy do najtańszych, ale jest to kwota jednorazowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *