wkładki do zamka
Dom

Jak dobrać i zamontować wkładki do zamka?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wkładki do zamka warunkują bezpieczeństwo w domu. Ich nieprawidłowe zmierzenie, a następnie dopasowanie do drzwi sprawia, że włamanie się do pomieszczenia nie stanowi dla złodzieja żadnego problemu. Dowiedz się, jak je dobrać, a następnie zamontować i tym samym zapewnić sobie bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy!

W jaki sposób zmierzyć i dobrać wkładki do zamka?

Kluczem do zapewnienia sobie bezpieczeństwa w domu jest dobrze dobrana wkładka. W jaki sposób dopasować ją do drzwi?

wkładki do zamka

Na samym początku należy zmierzyć poprzedni element, który znajdował się w drzwiach. Zajmuje to dosłownie kilka minut. Aby to zrobić, trzeba odkręcić śrubę i wypchnąć starą wkładkę. Kolejnym etapem jest natomiast precyzyjne zmierzenie. Po ukończeniu tych procesów, można przejść do zakupu nowej wkładki do zamka.

Jak zamontować wkładkę?

Zamontowanie zupełnie nowej wkładki do zamka jest równie prosty, co i jej rozmontowanie. Jeżeli dobrałeś wkładkę o odpowiednich wymiarach, należy zamontować ją wykonując dokładnie te same czynności, co przy jej demontażu, jednakże w odwrotnej kolejności. Gwarantujemy, że bez problemu poradzisz sobie z tym zadaniem. Dodatkowo, w sieci z pewnością znajdziesz poradniki w formie wideo, które rozjaśnią cały proces, w momencie, gdy sprawi on jakąkolwiek trudność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *