oświetlenie biurka
Oświetlenie

Jak dopasować lampkę na biurko dla dziecka?

Nasze dzieci  bardzo dużo czasu spędzają przy komputerze. Odrabiają tam lekcję, uczą się lub bawią. Z tego powodu tak ważne jest to, abyśmy odpowiednio dopasowali lampkę. Dzięki niej będą lepiej widzieć zeszyty, a ich oczy nie będą się męczyć.

Dobierz odpowiednią żarówkę!

Wielu rodziców skupia się tylko na zakupieniu odpowiedniej lampki. Oczywiście jest to bardzo istotne, jednak to żarówka będzie dawać nam oświetlenie, które jest potrzebne do pracy. Jakie więc wybrać? Przede wszystkim powinniśmy się skupić na żarówkach LED. Dlaczego? Dają one zdecydowanie więcej światła, co jest nam najbardziej potrzebne oraz zużywają mniej energii. Zazwyczaj oświetlenie biurka będzie działać przez długi czas, dlatego oszczędność energii jest bardzo ważna. Równie ważna jest barwa oświetlenia. Powinno ono mieć około 6000 Kelvinów. Skupmy też uwagę na strumieniu światła. Najlepiej, aby miało ono około 100 lumenów.

lampka na biurko

Jaką lampkę kupić na biurko dla dziecka?

Pierwszą propozycją, o której powinien pomyśleć każdy rodzic, to lampka biurkowa dla dziecka. Dlaczego to ją powinniśmy zakupić? Powodów jest bardzo wiele. Przede wszystkim dlatego, że możemy ją regulować. Zazwyczaj mają one regulowane ramię, dzięki czemu możemy ją dopasować do biurka czy wzrostu naszego dziecka. Od niedawna, takie oświetlenie posiada również regulację górnej części, którą też możemy ustawić, jak nam wygodnie. Po drugie, daje ona światło z góry. Dzięki temu nasze dziecko będzie wszystko dokładnie widzieć, nie będzie padać cień i praca będzie zdecydowanie łatwiejsza. Inną możliwością są kinkiety.

One również odpowiednio oświetlą nam biurko. Doskonale się sprawdzą, jeśli nasze dziecko posiada małe biurko, bo nie lampki nie będą na nim stać, albo potrzebuje dużo miejsca, a oświetlenie nie powinno go zabierać. Oświetlenie nad biurkiem to kolejna rzecz, o której trzeba wspomnieć. Ocenie nie wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, a zdecydowanie warto. Wystarczy zamontować na suficie odpowiednią lampę, która oświetli nam biurko. Może być to zwyczajny żyrandol, jednak pamiętajmy, aby emitował on odpowiednią ilość światła, a przede wszystkim był nastawiony na pracę. Innym rodzajem oświetlenia jest lampa stojąca.

Jest to bardzo interesujące rozwiązanie, ponieważ możemy nim oświecać miejsce nauki oraz cały pokój. Dobrze wybrać takie oświetlenie, które posiada dwie gałęzie. Jedna pionowa, większa, a druga do regulacji. Jest to bardzo ekonomiczna opcja, która nie zajmie za wiele miejsca na biurku.

Zadbaj o dobre ustawienie lampki

Gdy już zakupisz odpowiednie oświetlenie na biurko zadbaj o szczegóły.

  • Ustaw lampkę, po odpowiedniej stronie biurka. Jeśli Twoje dziecko jest praworęczne, ustaw lampkę po lewej stronie, jeśli leworęczne, lampa powinna być ustawiona po prawej stronie.

Drugą ważną rzeczą jest ustawienie oświetlenia w odpowiedniej odległości od miejsca, które ma być rozjaśnione. Dystans pomiędzy powinien być nie większy niż 35 cm. Wtedy nasze dziecko będzie mogło sprawnie pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *