czyszczenie lamp
Oświetlenie

Jak efektywnie czyścić lampy?

Czyszczenie lamp to nieodłączny element sprzątania mieszkania. Dla większości osób kojarzy się to z wieloma trudnościami. W tym artykule powiemy wam, jak pozbyć się kurzu szybko, dobrze i bez nerwów.

Jak wyczyścić żyrandol i lampę?

Żyrandol jest bardzo problematycznym przedmiotem podczas porządków. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim jest on bardzo delikatny, więc oczyszczenie go musi być bardzo delikatne. Gdy zrobimy coś inaczej, może się nam on potłuc, a to z pewnością doprowadzi do wielu innych trudności, których każdy z nas wolałby uniknąć. Po drugie, musimy na czymś stanąć, aby go dosięgnąć, a jeśli mieszkamy w bardzo wysokim mieszkaniu, przyda się nam drabina.

jak czyścić lampę

Kiedy zaczynamy oczyszczać żyrandol, musimy oczywiście odłączyć go od prądu. To czynność, o której musimy pamiętać, przy sprzątaniu wszystkich źródeł światła. Aby pozbyć się kurzu, wystarczy nam wilgotna szmatka. Możemy oczywiście użyć specjalnego płynu do pozbywania się brudu. Następnie dokładnie oczyśćmy żyrandol. Warto też odkręcić żarówki i je przetrzeć szmatką. Pamiętajcie, że powinny być one chłodne. Jeśli posiada on wyjmowane części np.: klosze, warto je wyjąć i również wyczyścić. Najlepiej włożyć je do wody i tam umyć.

Ostatnim krokiem będzie polerowanie żyrandola. Do tego potrzebujemy tylko suchą szmatkę. Podobnie będziemy postępować podczas sprzątania lampy. Najważniejsze jest to, abyśmy wykonywali to delikatnie i starannie, żeby nie musieć później poprawiać. Dodatkowo warto upewnić się, czy producent nie dał nam wskazówek jak czyścić żyrandol czy lampę, którą posiadamy.

Czyszczenie abażurów

Materiałowe lampy sprawiają bardzo dużo trudności, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Przede wszystkim, jeśli chcemy, aby wyglądały one przez cały czas pięknie, musimy regularnie je czyścić. Tak jest w szczególności, kiedy posiadamy białą lampę. Na nich brud będzie widać najbardziej, co nie będzie wyglądać atrakcyjnie. W jaki sposób oczyścić abażur?

Najlepszym sposobem jest użycie odkurzacza. Jest to szybka i skuteczna metoda, jednak nie zawsze możemy z niej skorzystać. Taką lampę możemy wyprać, jednak przed tym musicie upewnić się, czy producent pozwala na takie czyszczenie. Czasami materiał może nie nadawać się do zamoczenia w wodzie. Jeśli jednak możemy to zrobić, zanurzmy lampę w letniej wodzie i oczyśćmy. Bardzo ważne jest odpowiednie wysuszenie. Czym szybciej to zrobimy, tym będzie większa szansa, że nie powstaną na niej zacieki. Czasami możemy po prostu przetrzeć abażur wilgotną ścierką. Kluczem do utrzymania tego oświetlenia w czystości, jest systematyczność.

Metalowe i plastikowe elementy w lampach

O tych częściach lamp nie możemy zapomnieć. Aby je oczyścić, wystarczy nam wilgotna szmatka czy gąbka. Warto użyć do tego również jakiegoś płynu czyszczącego, dzięki czemu łatwo pozbędziemy się zalegającego tam kurzu. Pod koniec warto osuszyć części i wypolerować, jeśli posiadamy metalowe elementy w swoim oświetleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *