Jak optycznie powiększyć łazienkę
Dom

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Mały metraż to coś, z czym obecnie walczysz? Zastanawiasz się, jak optycznie powiększyć łazienkę, aby wnętrze sprawiało wrażenie większego? Oto zestaw tricków, które zdecydowanie w tym pomogą.

Graj w kolory, ale jasne!

Jednym z najlepszych sposobów na to, jak optycznie powiększyć łazienkę jest wykorzystanie jasnych kolorów. Najlepiej sprawdzą się jasne, ale także chłodne odcienie, w tym biele, szarości oraz pudrowy róż. Oczywiście nie oznacza to, że takie wnętrze będzie nudne. Wystarczy odpowiednia doza kreatywności, a także subtelne dodatki, które przed tym uchronią.

 jak optycznie powiększyć łazienkę

Wybierz meble w rozmiarze XS

Aranżacja bardzo małej łazienki wymaga tego, aby umieścić w niej odpowiedniej wielkości sprzęty, najlepiej nieco mniejsze, aniżeli tradycyjnie. Oczywiście muszą być one także w pełni funkcjonalne i z tego samego powodu nie mogą być zbyt małe. Producenci coraz częściej oferują właśnie takie rozwiązania, zdając sobie sprawę z tego, że coraz częściej ich poszukujemy.

Zamontuj duże lustro

Jednym z najłatwiejszych sposobów na optyczne powiększenie wnętrza jest zamontowanie dużego lustra. Nie tylko będzie ono praktyczne i pozwoli na łatwiejsze wykonywanie makijażu i układanie fryzury, ale właśnie sprawi, że łazienka będzie sprawiała wrażenie nieco większej.

 jak optycznie powiększyć łazienkę

Unikaj zagracenia

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Postaw na minimalizm i unikaj bałaganu! Każdy dodatkowy przedmiot pozostawiony na parapecie oraz blacie to wrażenie dodatkowego przytłoczenia. Warto więc zminimalizować liczbę dekoracji i bibelotów, także z korzyścią dla własnego portfela.

Wybierz odpowiednie płytki

Okazuje się, że bardzo duże znaczenie mają także odpowiednio dobrane płytki. Jakie sprawdzą się najlepiej? Wbrew pozorom warto postawić na połysk oraz większe płytki. Będą one dodatkowo odbijać światło we wnętrzu, co pomoże w jego optycznym powiększeniu. Warto też, aby fuga również była w jednolitym kolorze i nie odróżniała się od samych płytek. Dzięki temu finalny efekt będzie naprawdę spójny.

 jak optycznie powiększyć łazienkę

Jak widać odpowiedź na pytanie jak optycznie powiększyć łazienkę, nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać, gdyż tricków w tym zakresie jest naprawdę sporo. Śledź naszego bloga, aby dowiadywać się jeszcze więcej na temat urządzania wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *