jak rozmieścić okna
Dom

Jak rozmieścić okna? Podpowiadamy

Nad tym jak rozmieścić okna należy zastanowić się jeszcze na etapie tworzenia projektu domu. Wiele osób zapomina w tym momencie, że najważniejsze jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której ktoś kiedyś zamieszka. Co raz więcej osób decyduje się na duże okna w domu, umieszczone w taki sposób, by wpuszczały do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła. W jaki sposób należy je rozmieścić? Poniżej znajdziesz kilka naszych wskazówek. Zapraszamy!

Jak rozmieścić okna i na co zwrócić uwagę?

Wiele osób nie ma pojęcia jak rozmieścić okna, tak, by do pomieszczenia docierało wystarczająco dużo światła.

jak rozmieścić okna

Ze strony południowej dociera go najwięcej i przez większą ilość dnia, dlatego też kierunek ten jest idealny do umieszczenia pomieszczeń, w których domownicy spędzają najwięcej czasu. Strona wschodnia nada się na kuchnię lub sypialnię (o ile domownicy lubią wcześnie wstawać), gdyż jest to kierunek narażony na ostre promienie słoneczne. Światło zachodnie przytulnie doświetli pomieszczenia w godzinach popołudniowych, natomiast ze strony północnej dociera najmniej światła – jest to przeciwieństwo strony południowej.

Doświetlanie poprzez okna dachowe

Okna dachowe to doskonały sposób na doświetlenie wnętrza. Podczas tworzenia planów budowlanych umieszcza się 1m2 przeszklenia na 10m2 powierzchni pomieszczenia. Dzięki temu ma się pewność, że wnętrze jest prawidłowo oświetlone. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci z tym jak rozmieścić okna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *