Oświetlenie

Jak zaaranżować bezpieczne oświetlenie schodów?

Schody to prawie nieodłączny element domku jednorodzinnego. Bardzo ważne jest to, aby były one bezpiecznym miejscem dla dorosłych oraz dzieci. Żeby tak się stało, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie tego miejsca.

Bezpiecznie i pięknie

Wiele osób może skojarzyć bezpieczne rozwiązania oświetlania schodów z niepasującymi lampkami. Od tego jak one będą wyglądać zależy tylko nasz gust. Obecnie jest bardzo wiele lampek, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nadając mu klimat. W różnych sklepach można znaleźć lampki w różnych kolorystykach i stylach. Możemy zakupić nie tylko tamy na sufut czy ściany, ale również bardziej wyszukane sposoby oświetlenia schodów. Lampy LED czy inne tego typu lampki, będą nie tylko pięknie się prezentować, ale również rozjaśniać nam stopnie.

oświetlenie schodów

Niewielkie lampki

Podczas zakupu lampek, które oświetlą nam schody, musimy mieć na uwadze to, żeby nie przeszkadzały nam w poruszaniu się. Z tego powodu zwisające lamy odpadają. Oświetlenie schodów powinno być niewielkie, ale funkcjonalne. Musi ono dawać odpowiednią ilość światła, która pozwoli nam wchodzić i schodzić. Co więc warto kupić? Listwa LED schody doskonale sprawdzi się nam do oświetlenia tego miejsca. Przede wszystkim naświetli ona nam kolejne stopnie, dzięki wszystko dokładnie będziemy widzieć.

Dodatkowo są one bardzo modne, więc nadadzą naszemu wnętrzu nowoczesnego wykończenia. Zaletom jest również to, że możemy regulować ich kolor, co będzie ciekawym dodatkiem. Taśma LED może być również dodatkiem do innych lampek. Innym pomysłem jest lampa nad schodami, ale tak jak wspominaliśmy, nie może być wisząca. Możemy zastosować płaskie oświetlenie, które rozjaśni nam całe schody, a nie będzie w niczym przeszkadzać.

Jest to dobra opcja dla osób, chcących kupić jedną lampkę, która da nam rozproszone światło. Inną opcją jest oświetlenie stopni schodów. Jest to pozycja do zamontowania nawet na bardzo wąskich schodach. Nie będą emitować one dużego światła, ale pomogą nam zobaczyć całą przestrzeń i bezpiecznie dostać się na kolejne piętra domu. Do tych lampek możemy również zakupić oświetlenie na sufit.

Wykorzystaj ściany

Warto pamiętać, że ściany przy naszych schodach mogą być doskonałym miejscem do zamieszczenia na nich oświetlenia. Jeśli zdecydujemy się, aby wykorzystać tę przestrzeń, warto zakupić kinkiety. Rozświetlą nam one doskonale schody, ale również będą wspaniale wyglądać. Istnieje bardzo dużo rodzajów tych lampek, dzięki czemu z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego do swojego wnętrza. Jeśli posiadać wąskie schody, zakupcie kinkiety niewystające.

W innym przypadku oświetlenie może spowodować trudności przy poruszaniu się. Jeśli jednak posiadacie szeroką przestrzeń, możecie zakupić lekko odstające lampki. Oba te rodzaje będą doskonale wyglądać i świetnie się sprawdzać. Oświetlenie schodów może być również doskonałą ozdobą naszego mieszkania, o czym warto pamiętać przy zakupie lamp czy kinkietów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *