jak zabezpieczyć okna na zimę
Dom

Jak zabezpieczyć okna na zimę? Skuteczne wskazówki i porady

Jeszcze przed okresem zimowym wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć okna na zimę. Choć chłód przenikający do mieszkania poprzez okna w jesienne dni nie jest aż tak uciążliwy, to podczas zimy, a zwłaszcza mroźnej, może stanowić poważny problem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci zabezpieczyć okna. Zapraszamy do lektury!

Zabezpiecz okna jeszcze przed zimą

Na zewnątrz panuje jesień, a Ty czujesz, że w domu robi się co raz chłodniej? Sprawdź wszystkie okna, przesuwając ręką po ramie i zobacz, czy nie są one nieszczelne. Być może właśnie to jest wynikiem chłodu, który panuje w mieszkaniu. Zanim temperatura mocno spadnie, postaraj się sprawdzić stan okuć czy uszczelek. Jak zabezpieczyć okna na zimę?

jak zabezpieczyć okna na zimę

Jak zabezpieczyć okna na zimę oraz drzwi?

W okresie jesiennym, jeszcze przed nadejściem zimy, skup się na wyregulowaniu okien. Dzięki temu ich skrzydła nie tylko nie będą opadać, ale i również będą bardziej szczelne, co zapobiegnie przedostawaniu się chłodnego powietrza do wnętrza domu. Równie ważna jest konserwacja zarówno okien, jak i drzwi, w szczególności tych drewnianych. Przeprowadź ją wtedy, gdy na zewnątrz nie ma wysokiej wilgotności powietrza.

Jeżeli należysz do grona osób, które spóźniły się z uregulowaniem okien przed zimą, to w jej trakcie możesz jedynie zastosować tymczasowe rozwiązania, takie jak np. dodatkowa warstwa ocieplająca na parapecie czy zaklejanie szczelin, od których bije zimno. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Ci jak zabezpieczyć okna na zimę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *