jaki kołnierz instalacyjny
Oświetlenie

Jaki kołnierz instalacyjny wybrać do okna dachowego?

Podczas budowy domu, należy zwrócić uwagę na bardzo wiele elementów – od fundamentów, wyposażenia, aż po okna i drzwi. Jeżeli jesteś na etapie wybierania okien dachowych i nie tylko, zobacz jaki kołnierz instalacyjny kupić oraz dlaczego jego wybór jest taki ważny. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Co to jest kołnierz instalacyjny?

Zanim przejdziemy do kwestii tego, jaki kołnierz instalacyjny kupić, sprawdźmy, czym w ogóle jest kołnierz instalacyjny i jakie ma on funkcje. Element ten jest niezbędny do montażu okna dachowego – zapewnia on szczelność, przez co deszcz i śnieg nie dostają się do wnętrza podczas intensywnych opadów.

jaki kołnierz instalacyjny

Jaki kołnierz instalacyjny wybrać?

Zastanawiasz się, jaki kołnierz instalacyjny kupić do swojego okna dachowego? Faktycznie kwestia ta spędza sen z powiek wielu osobom. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup kołnierza instalacyjnego od tego samego producenta, u którego zostały zakupione okna dachowe. Z pewnością z łatwością znajdziesz odpowiedni kołnierz, a jeżeli będziesz mieć z tym problem, to producent z chęcią pomoże Ci w jego dobrze.

Przy zakupie kołnierza musisz zwrócić uwagę na to, czy ma on zostać zamontowany przy pojedynczym oknie, podwójnym, czy może jego zadaniem będzie połączenie większej liczby okien. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na jego rozmiar, kolor, a także rodzaj pokrycia dachowego, na którym zostanie on umiejscowiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *