kolaż ze zdjęć ny
Dekoracje

Kolaż ze zdjęć – stwórz piękną kompozycję!

Nieraz zdarza się, że mamy tyle pięknych zdjęć, które chcemy umieścić w widocznym miejscu, jednak w naszym domu nie ma miejsca na dużą ilość ozdób na ścianach i ramek na półkach. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest personalizowany kolaż ze zdjęć, o którym więcej powiemy sobie w tym artykule. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić serdecznie do dalszej lektury tego wpisu!

Jak zaaranżować zdjęcia w kolażu?

Pierwsze pytanie jakie warto sobie postawić, przed stworzeniem naszego kolażu ze zdjęć, jest to, które zdjęcia wybrać! Warto pamiętać o dwóch kwestiach, które pomogą stworzyć piękne dzieło. Pierwszą rzeczą jest motyw przewodni – warto kierować się elementem spajającym każde ze zdjęć. Mogą to być na przykład zdjęcia rodzinne, albo związane z motywem zwierząt dla przykładu. Drugą kwestią, która pomoże nam w kompozycji, jest narracyjność wizualna – jeśli twoje zdjęcia nie łączy żaden motyw, być może połączy je tworząca się opowieść?

kolaż ze zdjęć

Jak wykorzystać gotowe dzieło?

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, kolaż ze zdjęć pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni i wystawienie naszych ulubionych zdjęć na widok nasz i innych. Warto zatem stworzyć kolaż o większych rozmiarach, który będzie można zawiesić na ścianie. Możesz wykorzystać ten przedmiot także jako piękną i nostalgiczną pamiątkę lub prezent dla bliskiej ci osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *