kołnierz do okna dachowego
Dom

Kołnierz do okna dachowego – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas montażu okna na dachu niezbędnych jest kilka elementów. Do jednego z nich należy kołnierz do okna dachowego. Co to za element, dlaczego jest aż taki ważny, a także jaki model takiego kołnierza wybrać? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Do czego służy kołnierz do okna dachowego?

Instalacyjny kołnierz do okna dachowego to istotny, a zarazem niezbędny element przy montażu. Jego zadaniem jest szczelne połączenie okna z dachem. By pasował on idealnie, dobrze jest zakupić go u tego samego producenta, u którego kupowało się okno. A jaki kołnierz wybrać do okna?

kołnierz do okna dachowego

Jaki kołnierz wybrać do okna dachowego?

W sklepach można znaleźć kilka rodzajów elementu, jakim jest kołnierz do okna dachowego. Do najpopularniejszych modeli należy kołnierz uniwersalny, który jest odporny na czynniki atmosferyczne, prosty w montażu, a także pasuje do wielu pokryć dachowych. Oprócz niego dostępne, kołnierze paroprzepuszczalne, kombi, termoizolacyjne, do pokryć falistych oraz do pokryć płaskich z jednoczęściowym elementem bocznym. Ich wybór zależy głównie od rodzaju pokrycia dachowego.

Jeżeli natomiast planujesz zamontować dwa lub więcej okien obok siebie, również musisz dobrać odpowiedni kołnierz. W takim wypadku sprawdzą się kołnierze uniwersalne do montażu dwóch okien lub więcej. Wybierz je mądrze, w zależności od tego, co jest Ci potrzebne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *