lilia wodna różowa
Ogród

Lilia wodna różowa- co warto o niej wiedzieć?

Grzybienie to rośliny bytujące w zbiornikach wodnych. Dzielą się na wiele odmian, jednak wymagania każdej z nich są do siebie zbliżone. Można uprawiać je we własnym oczku wodnym, jeżeli spełniane są odpowiednie warunki do tego, by roślina dobrze się rozwijała w danym miejscu. Chcesz poznać bliżej, jedną z odmian grzybienia, jaką jest Lilia wodna różowa? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który opisuje podstawowe informacje na temat rośliny oraz odpowiednie warunki jej sadzenia.

Lilia wodna różowa- podstawowe informacje

Jak sama nazwa wskazuje, lilia wodna różowa jest odmianą, która wyróżnia się swoim pięknym różowym odcieniem. Jej kolorystyka waha się od jasnego aż po ciemny róż. Bylina jest mrozoodporna, a najlepszym środowiskiem, w którym rozwija się prawidłowo, są spokojne wody, pozbawione kaskad i fontann. Takie ozdoby mogą przelewać wodę na jej liście, co zaburza harmonię i równowagę rośliny.

lilia wodna różowa

Jak sadzić lilie wodne?

Oprócz zapewnienia roślinie spokojnego stanowiska warto rozpocząć sadzenie od płytkiej głębokości. Woda jest wówczas cieplejsza, co sprawia, że Lilia wodna różowa lepiej się zadomowi. Kiedy roślina się rozwinie, można osadzić ją na wybranej głębokości. Istnieje również możliwość posadzenia jej w pojemniku, donicy lub koszu o pojemności do 20 litrów. Warto zadbać o żyzne podłoże i dodatkowe nawożenie, co pozytywnie wpłynie na jej rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *