najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych - przykłady
Dom

Najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych

Współczesny dom, powinien spełniać szereg konkretnych wytycznych, takich jak funkcjonalność, energooszczędność oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Istotne są również trendy w architekturze, które na szczęście nie zmieniają się tak dynamicznie, jak moda w przemyśle ubraniowym. Jakie są, więc najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych?

 najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych

Jakie aktualnie panują trendy?

Ze względu na nieustannie wzrastające tempo życia oraz pracy, konsumenci coraz większą wagę przykładają do tego, by ich dom, stał się miejscem ciszy, spokoju oraz relaksu. Ceniona jest bliskość z naturą. Łąki, lasy czy zbiorniki wodne w pobliżu domu, cieszą się coraz większym zainteresowaniem ludzi. Najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych, obejmują budowę zwartej, prostokątnej konstrukcji z dwuspadowym dachem, który pozwala na wyeliminowanie potencjalnych nieszczelności, przez które mogłoby uciekać ciepło z domu. Zwykle salon projektowany jest po południowej – mocno przeszklonej części domu, dzięki czemu do salonu docierają promienie słoneczne, które potrafią skutecznie ogrzać pomieszczenie nawet w zimie. Z kolej kuchnia budowana jest zwykle, na północnej części domu, by ciepło wydobywające się z niej, ogrzewało daną część budynku

jakie są najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych
Najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych – ekologiczne rozwiązania

Bardzo istotnym elementem są również ekologiczne rozwiązania w domu. Sama ekologia, jest wymuszana przez obowiązujące przepisy prawne, wedle których, nowe budynki powinny być jak najbardziej energooszczędne, przez co będą wymagać zdecydowanie mniej energii do ogrzania domu.

Warto pamiętać, że najnowsze trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych skupiają się na minimalizmie, który w opinii architektów jest ponadczasowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *