okna dachowe na dachu
Dom

Okna dachowe – co warto o nich wiedzieć?

Okna dachowe to okna, które są wbudowane w konstrukcję dachu w celu wpuszczenia naturalnego światła do budynku – mogą być zainstalowane na etapie budowy nowej nieruchomości lub dodane później. Jeśli zastanawiasz się nad ich zamontowaniem to dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule dowiesz się więcej o tym, czemu warto to zrobić.

Dlaczego warto zainstalować okna dachowe?

Jeśli zaczynami mówić o korzyściach płynących z montażu okien dachowych, to pierwsze co przychodzi do głowy to umożliwienie dostępu do naturalnego źródła światła w ciągu dnia. Jest to szczególnie przydatne w miejscach, które w przeciwnym razie byłyby ciemne, takich jak korytarze i pokoje, które nie znajdują się na zewnętrznej krawędzi budynku i w związku z tym nie mogą korzystać z normalnych okien ściennych. Ponadto okna te mogą zapewnić dodatkową wentylację budynku, jeśli istnieje możliwość ich otwarcia. Wentylacja jest ważna dla każdego budynku, ponieważ może zmniejszyć poziom zanieczyszczeń powietrza i wilgoci. Może także pomóc w usunięciu zapachów i po prostu sprawić, że domownicy poczują się bardziej komfortowo dzięki napływającemu świeżemu powietrzu. Poza tym, ten typ okien jest wykorzystywany nie tylko do celów praktycznych, ale również dodaje naprawdę stylowego elementu w budynku i mogą zwiększyć jego wartość.

okna dachowe

Okno a utrzymywanie ciepła wewnątrz budynku

Wybierając okna dachowe, warto zwrócić uwagę na jeden ze współczynników – chodzi mianowicie o współczynnik przepuszczalności ciepła. Od jego wyniku zależy, do jakiego stopnia dane okno będzie przepuszczać ciepło. Jest to ważny element do wzięcia pod uwagę – kupując wysokiej jakości okna, będziesz mieć pewność, że oszczędzisz na ogrzewaniu i nie będziesz musiał się obawiać, że twoje poddasze będzie szybko się wychładzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *