Oświetlanie poddasza
Oświetlenie

Oświetlenie poddasza – ciekawe pomysły na oświetlenie na poddaszu

Od niedawna piękne urządzenie poddasza staje się bardzo popularne. To miejsce kojarzone jest z przytulnym wystrojem, które doskonałe wypełni odpowiednie oświetlenie poddasza. Jest ono bardzo ważnym elementem wystroju, dlatego warto postarać się o to, aby było odpowiednio dobrane, tak, by wprowadzało ciepły klimat. Z naszego wpisu dowiesz się wszystkich potrzebnych rzeczy, które chcesz wiedzieć o takich sprawach jak oświetlenie niskiego poddasza czy nawet oświetlenie poddasza skosy. Zapraszamy do czytania!

Spis treści

Oświetlenie na poddaszu – jak je wybrać?

Pierwszą rzeczą przy planowaniu wystroju poddasza, jest określenie, jaką ma ono pełnić funkcję. To właśnie od tego zależy oświetlenie poddasza ze skosami. Więc zanim zakupimy lampki, warto zdecydować, co będziemy robić w tym miejscu. Jeśli będzie to kuchnia czy łazienka, inaczej trzeba będzie zaplanować wystrój pomieszczenia. Warto mieć również na uwadze, że należy dobrać odpowiednie oświetlenie poddasza, do tego co będziemy robić. Nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby w kuchni światło było słabe. Kiedy zdecydujemy się na poddaszu zrobić salon, możemy zakupić klimatyczne lampy, które będą nadawać wnętrzu klimat.

Oświetlanie poddasza

Lampy na skosach

Kiedy już wiemy, jaki pomieszczenie będzie na naszym poddaszu, musimy zakupić odpowiednie oświetlenie. W większości pomieszczeń głównym źródłem światła jest żyrandol. Jest to oczywiście bardzo dobra pozycja, jednak na poddaszu nie spełni ona swojej funkcji. Pod dachem mamy znacznie mniej miejsca.

Halogeny na poddaszu oraz inne lampy

W większości miejsc sufit jest skośny. Jeśli powiesilibyśmy na nim zwisające lampki, możemy mieć problem z funkcjonowaniem, a pomieszczenie nie będzie odpowiednio oświetlone. Lampy na poddasze powinny być, jak najbliżej sufitu. Z tego powodu tak często wybiera się halogeny na poddaszu. Dzięki nim nasza niska przestrzeń, nie zmniejszy się, a w pomieszczeniu będzie odpowiednia ilość światła, dodatkowo dobrze rozjaśnią oświetlenie niskiego poddasza.

Innym sposobem rozjaśnienia przestrzeni są kinkiety. Większości z nas kojarzą się z infantylnymi lampkami w dziecięcym pokoju. To już przeszłość. Teraz są one bardzo popularne i doskonale wypełnią nasz wystrój.

oświetlenie poddasza

Na poddaszu doskonale się sprawdzą, ponieważ nie zmniejszą nam przestrzeni. Pamiętajmy, że można je zamontować nie tylko w sypialni. Istnieje teraz bardzo duży wybór kinkietów i z pewnością znajdziecie coś do salonu czy łazienki. Warto wspomnieć, że te lampki możecie powiesić nie tylko na ścianie, ale również na suficie.

Kolejną doskonałą pozycją, aby rozświetlić poddasze są lampy na skosach LED. Przede wszystkim, dzięki nim nasze wnętrze będzie nowoczesne oraz interesujące. Jednak doskonale rozjaśnią również niewielkie przestrzenie. Warto je zamontować w łazience czy w sypialni. Ich zaletą jest to, że taśmę można nakleić na meble, więc nie będą zajmować nam dużo miejsca.

oświetlenie poddasza

Oświetlenie poddasza a klimat pomieszczenia

Poddasze jest niezwykle klimatycznym miejscem i warto ten nastrój podkreślić odpowiednim oświetleniem. Dlatego warto zakupić lampy, które nie tylko będą dobrze oświetlać przestrzeń, ale również będą doskonale wyglądać. Różnorodne światełka na sznurku np.: coton ballsy wspaniale się sprawdzą na poddasze. Dzięki nim wasze poddasze będzie wspaniale wyglądać, a dzięki temu milej będzie się tam spędzać wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *