rośliny do łazienki
Dekoracje

Rośliny do łazienki z oknem lub bez – zobacz co wybrać!

Rośliny to w ostatnim czasie bardzo modna dekoracja do domu. Wielu ludzi decyduje się na zakup różnorodnych gatunków, by pięknie zdobiły wszystkie pomieszczenia. Wszelkie kwiaty bardzo ładnie prezentują się w łazience. Ze względu na duży poziom wilgotności, jaki tam panuje, nie wszystkim gatunkom tam będzie dobrze. Rośliny do łazienki – jakie kupić? Zapraszamy do lektury!

Na co zwrócić uwagę, kupując rośliny do tego pomieszczenia?

Wybierając rośliny do łazienki, musisz brać pod uwagę wiele czynników, takich jak między innymi wspomniany już poziom wilgotności czy nawet stopień zaciemnienia. O rośliny, które żyją w takich warunkach, należy również odpowiednio zadbać. Trzeba brać pod uwagę, że mogą być narażone na działanie detergentów, a także mogą być bardziej podatne na choroby grzybicze, dlatego warto natychmiastowo pozbywać się liści, które są brązowe. Ponadto, przed ich podlaniem należy sprawdzić, czy podłoże już przeschło.

rośliny do łazienki

Jakie rośliny do łazienki kupić?

Wreszcie przechodzimy do rzeczy! Wiele roślin poradzi sobie w warunkach, jakie panują w łazience. W słonecznej łazience, dobrze będą się czuły palmy, calathee, begonie, zielistka, trzykrotka, czy nawet dość kapryśna w opiece Alokazja. Jakie rośliny do łazienki zaciemnionej?

Jeżeli w Twojej łazience nie ma okna, to możesz wybrać do niej zamiokulkasa bądź sansevierie. Do zaciemnionej łazienki natomiast, poleca się zielistkę, skrzydłokwiat, bluszcz, arekę, a nawet fitonię i przepiękne storczyki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *