Oświetlenie

Stymulatory wzrostu zbóż – Czym są i czy warto z nich korzystać?

stymulatory wzrostu zbóż

Zdarza się, że miesiące pracy mogą pójść na marne ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, które nas zaskoczyły i nie zdarzyliśmy przygotować odpowiednio roślin na przykład na suszę. Czy jest jakieś rozwiązanie w tej sytuacji? Czy da się jeszcze odratować rośliny? Okazuje się, że tak, a odpowiedzią na to są stymulatory wzrostu zbóż, które dają szanse na uratowanie uprawy.

Stymulatory wzrostu zbóż – czym są i jak działają?

Oczywiście należy pamiętać, że stymulatory wzrostu zbóż to nie tylko deska ratunkowa dla uszkodzonych roślin, ale również środek, który pozwoli Ci uzyskać większe plony. Stymulatory są bogate w substancje odżywcze, które posiadają w swoim składzie szereg mikro i makro elementów. Wspomagają procesy życiowe rośliny oraz ułatwiają transport potrzebnych składników wewnątrz roślin. W tym miejscu warto wspomnieć o biosymulatorach, które wspomagają wzrost oraz wielkość plonów. Należy pamiętać, że nie usuwają one w pełni czynników stresowych u roślin, a jedynie zwiększają ich siłę w złych warunkach.

stymulatory wzrostu zbóż czy warto z nich skorzystać?

Aktywatory – czym są?

Warto wspomnieć jeszcze o aktywatorach, które są odpowiedzialne za to, by stworzyć korzystne warunki usprawniające wzrost roślin. Aktywator to nie stymulator wzrostu zbóż, jedynie poprawiają strukturę gleby oraz aktywują rozwój systemu korzeniowego. Dodatkowo aktywatory redukują również nieprzyjemne zapachy z podłoża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *