trawy do ogrodu
Ogród

Trawy do ogrodu – co warto o nich wiedzieć?

Trawy to rośliny w ogrodzie, które najczęściej używane są w celach dekoracyjnych. Są idealnymi roślinami do wypełniania pustych przestrzeni i dodawania koloru w każdym ogrodzie. Sprawdź funkcje oraz najpopularniejsze gatunki traw do ogrodu.

Po co sadzić trawy do ogrodu?

Trawy ozdobne pełnią wiele funkcji, ponieważ mogą służyć jako rośliny okrywowe, wypełniające pustą przestrzeń w ogrodzie, jako rośliny obrzeżowe, służące do tworzenia dekoracyjnej obwódki lub jako rośliny rabatowe, które są częścią przemyślanej kompozycji. Trawy do ogrodu mogą być również używane do tworzenia przestrzeni prywatności, oddzielającej posesję przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Zadaniem tych traw w ogrodzie jest zapewnienie zróżnicowanej kolorystyki i ciekawej przestrzeni, która w innym przypadku mogłaby być wypełniona tylko roślinami i kwiatami.

trawy do ogrodu

Jakie trawy warto posadzić w swoim ogrodzie?

Wszyscy chcemy nadać naszym ogrodom odrobinę osobowości. Trawy ozdobne są na to świetnym sposobem. Są łatwe w uprawie, a do wyboru jest tak wiele odmian. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, dzięki którym lepiej poznasz popularne gatunki traw. Decyzja o tym, które trawy do ogrodu najlepiej pasują do Twoich wymagań, będzie o wiele łatwiejsza. Do najczęściej wybieranych traw ozdobnych i ogrodowych należą między innymi: 

  • Trawa pampasowa
  • Ostnica Pony Tails
  • Imperata Red Baron
  • Konwalnik Nigrescens
  • Rozplenice 
  • Turzyce
  • Miskanty

Ich obecność w przestrzeni ogrodowej tworzy wyjątkowe miejsce do relaksu i odpoczynku. Wybierz swoją ulubioną trawę, poznaj jej wymagania i stwórz niepowtarzalną kompozycję w swoim ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *