Ogród

Trzcina karka- idealne dopełnienie każdego ogrodu

Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodnictwa, z pewnością znasz się na różnych trawach ozdobnych oraz trzcinach. Są one świetnym wypełnieniem pustej przestrzeni w ogrodzie oraz tworzą piękne tło, kontrastując z mniejszymi, lecz bardziej barwnymi roślinami. Czy w swojej ogrodniczej przygodzie spotkałeś się już z gatunkiem nazywanym Trzcina Karka? Jeśli nie, to właśnie teraz poznasz szczegóły tej pięknej rośliny.

trzcina karka

Trzcina Karka- najważniejsze informacje

Trzcina karka jest to delikatna i ozdobna trawa, która świetnie stwarza kolorystyczny akcent z pozostałymi kwiatami w ogrodzie. Jej istotą w całej gospodarce ogrodu jest raczej tworzenie ciekawego dopełnienia. Cechuje się mniejszym rozmiarem i ekspansywnością od pozostałych gatunków. Osiąga wysokość od 1 metra do 1,5 metra. Jej liście przybierają barwę od zieleni, aż po kremowe odcienie, a swoim kształtem przypominają długie i ostre łzy, rozciągające się na długość od 15 cm do 30 cm oraz szerokość na około 2,5 cm. Kolorystyka tej rośliny sprawia, że zachwyca swoją prostotą i urokiem.

trzcina karka

Warunki sadzenia Trzciny Karki

Sadzonki należy posadzić w bezpośrednio na dnie zbiornika wodnego lub w pojemnikach. Prawidłowa głębokość sadzenia powinna zawierać się w przedziale od 0 do 30 cm. Trzcina Karka polubi podłoże przygotowane z nawozu uniwersalnego (przeznaczonego do oczek wodnych) piachu oraz czarnej ziemi. Dodatkowo można dodać jeszcze glinę. Roślina nie jest szczególnie wymagająca, lecz nie można zapomnieć o intensywnym nawożeniu jej preparatami do wodnych roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *