współczynnik przenikania ciepła okna
Dom

Współczynnik przenikania ciepła okna – o czym informuje?

Wybór okna dachowego, wbrew pozorom, wcale nie jest taki prosty. Podczas jego zakupu, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest współczynnik przenikania ciepła okna. O czym on informuje, co to jest i dlaczego jest takie ważne? Wszystko postaramy się w jasny i klarowny sposób wyjaśnić w tym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Co to jest współczynnik przenikania ciepła okna i o czym informuje?

Kwestią, którą na samym początku należy omówić, jest krótka definicja takiego hasła jak współczynnik przenikania ciepła okna. Współczynnik ten określa stopień szczelności okna – im wartość UW jest niższa, tym okno jest bardziej szczelne i mniej ciepła przez nie ucieka. Obecnie nie może on wynosić więcej niż 1,1 W/m2K – jest to norma w 2021 roku. Jak sam widzisz, jest to jeden z ważniejszych aspektów, jakie trzeba brać pod uwagę podczas wyboru okna dachowego.

współczynnik przenikania ciepła okna

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze okna dachowego?

Nie tylko współczynnik przenikania ciepła okna ma znaczenie. Jeżeli jesteś na kupnie okna, zwróć również uwagę na następujące jego cechy:

  • odpowiednia wielkość,
  • materiał wykonania,
  • certyfikat jakości.

Wybierz takie okno dachowe, które odpowiada Twoim potrzebom, a także pasuje do wystroju wnętrza. Ważne jest, by dawało ono odpowiednio dużo światła, tak, by spędzanie czasu w danym pomieszczeniu było dla Ciebie przyjemne. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy Ci w wyborze okna!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *