Ogród

Zielony koński ogon, czyli Trawa Pony Tails

Trawa Pony Tails jest jedną z najpiękniejszych traw dekoracyjnych, jaką można posadzić w swoim ogrodzie. Skąd wzięła się jej oryginalna nazwa i czym wyróżnia się wśród licznych okazów? Zapraszamy do lektury!

trawa pony tails
Trawa Pony Tails – geneza nazwy

Nazwa Pony Tails z angielskiego tłumaczenia oznacza koński ogoń. Określenie to jest w pełni trafne, ponieważ trawa Pony Tails swoim kształtem przypomina wzniosłą kitę końskiego ogona, co przyciąga uwagę i wzbudza podziw. Trawa w czerwcu wypuszcza beżowe kwiatostany zakończone nitkami o spiralnym kształcie. Świetnie nadają się do zasuszenia i wykorzystania w bukietach. Trawa dobrze prezentuje się w różnorodnych kompozycjach kwiatowych. Jeśli jest dobrze pielęgnowana, to staje się pełną wdzięku, lekką i falującą ozdobą każdego ogrodu.

trawa pony tails
Warunki pielęgnacji i sadzenia

Trawa Pony Tails świetnie radzi sobie w trudnych warunkach pogodowych, takich jak na przykład mróz. Można więc twierdzić, że nie sprawia większych problemów w uprawie i pielęgnacji. Trawa dobrze rozwija się w żyznej i przepuszczalnej ziemi oraz nasłonecznionym stanowisku. Nie ma szczególnych i sztywnych wymagań, co do jej sadzenia więc jeśli dysponujesz stanowiskiem lekko zacienionym, roślina również ma szansę na bujny rozrost. Gleba piaszczysta i sucha również sprawdzi się jako podłoże tej trawy. Może być sadzona w pojemnikach lub donicach umieszczanych na tarasach i balkonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *